Jdi na obsah Jdi na menu
 


tady máte pár tipů k tomu jak se na jednokolce dobře otočit

Častokrát se mě někdo ptá jak zatáčím. no snad nikdy ze mě nevypadlo nic co by tu stálo psát ale trochu vám to tu popíšu.

Hned ze začátku vám řeknu že to nemá moc cenu psát protože jakmile se na jednokolce naučíte jezdit tak zatočit budete umět dřív než se nadějete ale není to zase tak lehké.

Když jedete tak se trochu naklontě na pravou stranu a trochu zrychlete  tím se otočíte, ze začátku takhle budete otáčet dost dlouhým spůsobem ale časem budete otáčet i v dost prudkých zatáčkách a řeknuvám že tahle otáčím skoro furt. 

Další spůsob je se spodní částí těla (od pasu dolu) vytočit i s jednoklkou a potom se dotočit zbytkem, tohle budete používat taky hodně.

Ale co když dojedete do slepého místa kde nemáte dost místa se otočit? No není nic lehčího než chytnout sedlo, pedály dát do vodorovné polohy a na místě párkrát skočit a při tom se tělem vytáčet, jestlíže máte rovinou jednokolku tak vám to moc nedoporučuji jinač si jí můžete dost rychle zničit ale jestly máte nějakou teréní tak tohle bude asi nejčastější spůbob otáčení.

to je prozatím vše a ještě vám tu dávám video kde se sice jen jezdí ale můžete tu vidět to otáčení.